Palju oli ka naabritevahelisi ja korteriühistute kaameravaidlusi. Kuna kaameraid paigaldatakse aina enam, on ka kaebuste arv suurenenud, mis omakorda suurendab inspektsiooni töömahtu.
Kaameraid paigaldatakse nii KÜ kui ka korteriomanike endi poolt. KÜ-s peab valvekaamera olema paigaldatud KÜ üldkoosoleku otsuse alusel.
On olnud olukordi, kus otsus puudub sootuks või kaamera on paigaldatud korteriomaniku poolt suunaga avalikule teele, ilma KÜ-ga konsulteerimata ja kooskõlastamata.
Riigikohus on leidnud lahendis 2-18-11279, et oma akna peale kaamerat korteris paigaldada ei tohi, sest andmesubjektile on andmetöötlus läbipaistmatu ehk ei ole teada, kellele kaamera kuulub.
Näiteks kui korteriomanik paigaldab oma kolmanda korruse akna peale kaamera, öeldes, et tal on küll kaamera silt, siis sellest siiski ei piisa, sest silt ei ole nähtav tänavale, kus inimesed kõnnivad. KÜ alal peab KÜ ise vastu võtma otsuse kaamera paigaldamiseks üldkoosoleku otsuse alusel.
Iga korteriomanik valvekaamerat paigaldada ei saa.
Seetõttu on suurenenud inspektsiooni ettekirjutuste arv valvekaamera sildi loomiseks; ettekirjutused kaamerapiltide väljastamiseks, kustutamiseks, kaamera demonteerimiseks ja järelepärimistele vastamiseks.
- Kommenteerimiseks logi sisse või registreeru